O nás

2G Lipov je rodinná firma, ktorú založili manželia Glogarovi v roku 1995 a nadviazali tak na dlhoročnú tradíciu výroby prikrývok z ovčej vlny, ktoré boli pre región Horňácko v juhovýchodnej časti Moravy typické už niekoľko generácií a ktorých priemyselná produkcia začala v roku 1987. Firma prešla dynamickým rozvojom, k pôvodnej výrobe prikrývok sa postupne pridala výroba vankúšov, prikrývok, doplnkov pre zdravé spanie, ako aj matracov (vrátane futonov) a najmä čalúnnických výplní.

V súčasnosti sa radí medzi najväčších výrobcov ako prikrývok a vankúšov, tak aj čalúnnických výplní nielen v Českej ale aj Slovenskej republike.

Veľkou prednosťou firmy 2G Lipov je výroba na zákazku. V praxi to funguje tak, že máme ponuku našich stálych produktov, ale spoločnosť sa riadi heslom „náš zákazník, náš pán“, tzn., vo všetkých smeroch chce vyhovieť koncovému zákazníkovi a naplniť tak Vaše priania a potreby.

Rozsah používaných materiálov je v tuzemsku ojedinelý. V súčasnosti spoločnosť zamestnáva v troch prevádzkach 140 pracovníkov, ktorí pracujú v troch prevádzkach. Firma disponuje vyspelým technologickým vybavením od renomovaných firiem (DURKOPP Adler, Stutznäcker – Mammut alebo Resta), umožňujúcim vyrábať až do šírky 280 centimetrov a je tak schopná čeliť konkurencii. Trvalé zvyšovanie technologickej úrovne patrí spoločne s vysokou kvalifikáciou našich zamestnancov a vývojom nových výrobkov k hlavným prioritám spoločnosti. Spoločnosť je významnou mierou zapojená do medzinárodného obchodu, cca 40 % produkcie exportujeme a viac ako 30 % výrobných vstupov dovážame.

 

Firma dlhodobo spolupracuje so štátom autorizovanou skúšobňou ITC Zlín (Inštitút pre testovanie a certifikáciu) a TZÚ Brno (Textilný a skúšobný ústav). Spoločnosť je členom ATOK – Asociácie textilného, odevného a kožiarskeho priemyslu a Cechu čalúnnik Brno. Spoločnosť je oprávnená používať označenie „český výrobok“ a „QA – Zaručená kvalita“, garantujúci kvalitu našich výrobkov. 2G Lipov je tiež dlhoročným partnerom organizácie Czech Trade, podporujúce český export. Niekoľko rokov spolupracujeme s agentúrou na podporu exportu Czech Trade. Aj vďaka tomuto partnerstvo sa v posledných rokoch podiel exportu na celkových tržbách spoločnosti stále zvyšuje. Medzi hlavné obchodné partnery patria Nemecko, Slovensko, Rakúsko a Taliansko. v menšom rozsahu firma exportuje aj do ďalších krajín Európskej únie, Švajčiarska, Ruska a Gruzínska

Spoločnosť 2G spol. s.r.o. – Prikrývky a vankúše sa snaží poskytovať svojim zákazníkom vysoko kvalitné výrobky a súvisiace služby ako aj najlepší pomer ceny a hodnoty. V súčasnej dobe sa pýši bronzovým miestom z podnikateľskej súťaže Vodafone Firma roka Juhomoravského kraja.

Projekt „Podpora exportných aktivít.“ Č CZ.01.2.111 / 0.0 / 0.0 / 16_047 / 0009024 je spolufinancovaný EÚ, OP PIK, program Marketing. V rámci projektu je podporená účasť spoločnosti na veľtrhoch a výstavách v zahraničí. Hlavné ciele spoločnosti: získať nové trhy, rozširovať pozíciu na existujúcich trhoch, rast konkurencieschopnosti .

Potrebujete poradiť?

+420 725 553 280

(v pracovné dni 7:00 – 15:00)